Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od dzisiaj (1.06) zwiększa się liczba pasażerów w autobusach. Zmienia się też rozkład jazdy.

Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadził kolejne zmiany w ograniczeniach dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń, które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od 1 czerwca liczba pasażerów w autobusie nie może przekraczać połowy liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu w środku pojazdu co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację w autobusach i podejmujemy adekwatne działania – mówi Jacek Newelski, kierownik sekcji rozkładu jazdy i marketingu w MZK. – Tak jak do tej pory prosimy naszych pasażerów o uwagi i spostrzeżenia. Sytuacja jest trudna dla nas wszystkich, dlatego prosimy o wyrozumiałość dla wprowadzanych zmian – podkreśla. – Pracujemy codziennie, aby każdy czuł się w naszych autobusach bezpiecznie. Dołożymy wszelkich starań, aby w ciągu najbliższych dni możliwie najlepiej dopasować komunikację miejską do zmienionych zasad jej funkcjonowania i sprostać oczekiwaniom pasażerów.

Od dzisiaj w związku z zakończeniem budowy nowej pętli autobusowej przy Osiedlu Czarkowo, jak również na podstawie badań i analiz wniosków od pasażerów wprowadzono następujące zmiany w rozkładzie jazdy:

* do nowej pętli przy osiedlu Czarkowo wydłużono trasy linii nr  5, 9, 19, 39, 44 i N2, dotychczasowy przystanek początkowy zlokalizowany przy Batorego zlikwidowano, podobnie jak linię nr 23 (jej kursy włączono do rozkładu jazdy linii nr 19).

* Autobusy linii nr 19 będą kursowały w dwóch wariantach:

19: OS.CZARKOWO – Łężyca-Odrzańska – Batorego – Kupiecka – Bohaterów Westerplatte – Dworzec Główny – Staszica – Waryńskiego – Podgórna – Szosa Kisielińska – Os. Pomorskie – OS. ŚLĄSKIE

19A: ŁĘŻYCA – Łężyca-Odrzańska – Batorego – Kupiecka – Bohaterów Westerplatte – DWORZEC GŁÓWNY.

* wybrane kursy linii nr 0 i 80 wydłużono od ul. Wrocławskiej przez Park Technologiczny do pętli PKP Nowy Kisielin. Dzięki temu łatwiej będzie dojechać do Parku Technologicznego w Nowym Kisielinie.

* zlikwidowano linie nr: 7,11 i 23. W zamian za linię nr 7 zwiększono częstotliwość kursowania autobusów linii nr 14. Do pętli przy ul. Wyspiańskiego zamiast autobusów linii nr 11 i 23 dojedzie linia nr 27 (trasa zostaje wydłużona z Dworca Głównego do pętli przy ul. Wyspiańskiego).

* autobusy linii nr 17 nie będą już obsługiwały osiedla Leśnego. Autobusy linii nr 17 nie będą już obsługiwały osiedla Leśnego. Ich trasę skrócono do pętli przy ulicy Wyczółkowskiego. W zamian trasę linii nr 25 wydłużono z ulicy Wyczółkowskiego do pętli na osiedlu Leśnym.

Ponadto wprowadzono następujące zmiany:

* autobusy linii nr 5 będą kursowały na trasie: OS.CZARKOWO – Łężyca-Odrzańska – Batorego – Trasa Północna – Mechaników – Os. Zdrojowe – Ruczajowa – Trasa Północna – Sulechowska – Staszica – Dworzec Gł. – Bohaterów Westerplatte – al. Wojska Polskiego – WYCZÓŁKOWSKIEGO

* Linia nr 21: od ulicy Bohaterów Westerplatte autobusy pojadą ulicami Kupiecką, Herberta do ulicy Objazdowej.

* linie nr 22A i 22B zostały zlikwidowane. W zamian będą kursowały autobusy linii nr 22 na trasie Dworzec Główny – Krępa.

 

 

(rk)-WZG