Pandemia koronawirusa sprawiła, że Zielonogórski Ośrodek Kultury zrezygnował z organizacji tradycyjnego Wielkanocnego Jarmarku na deptaku. W zamian zielonogórzanie są zaproszeni do Warsztatowni Online.

Co zrobić, żeby móc uczestniczyć w internetowych warsztatach wielkanocnych? Wszystkie zainteresowane osoby otrzymają zadania do wykonania w czterech filmikach instruktażowych. Trzeba się zaopatrzyć w rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier, nożyczki, farby i pędzle, klej, papierowe słomki, druciki kreatywne lub patyczki.

Filmiki będą udostępnione na facebookowym profilu ZOK w najbliższy czwartek i piątek, jak również w przyszły poniedziałek i wtorek.

>>> FACEBOOK ZOK <<<

– Zbliżają się święta, w tym roku na pewno nie będą takie jakie pamiętamy, nie takie jakbyśmy sobie tego życzyli – mówi Agata Miedzińska, dyrektor ZOK. – Możemy jednak umilić sobie ten czas, spędzając go wspólnie z najbliższymi. Nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby stworzyć wyjątkowe ozdoby. Wystarczy troszkę włóczki i kolorowego papieru i małe cudeńka znajdą się na świątecznym stole w gronie najbliższych.

fot. organizatorzy
fot. organizatorzy