– Z wieloma rzeczami jesteśmy po tzw. słowie – mówi o Winobraniu Agata Miedzińska, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Gość Rozmowy na 96 FM zaznaczył jednak, że kluczowy będzie rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz możliwości finansowe.

“Jeszcze naprawdę nie wiemy, w jaki sposób trzeba będzie przeszacować nasze budżety. Naszych instytucji kultury, miejskich spółek, czy w ogóle naszego miasta, bo to dopiero wszystko przed nami. Mocno wierzę oczywiście w to, że tak jak wszystko do życia jest nam potrzebne, a dziś najważniejszy jest chleb, to z pewnością sięgniemy do kultury i do igrzysk, bo bez tego trudno żyć” – Agata Miedzińska.

Miejski Alert – 06.04.2020

Miejski Alert – Miasto Zielona Góra w obliczu epidemii koronawirusa. Na pytania mieszkańców odpowiada prezydent Janusz Kubicki. Piszcie je na adres: alert@wZielonej.pl lub w komentarzach pod trwającą transmisją.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Dyrektor ZOK-u przyznała w Radiu Index, że dziś za wcześnie jest jeszcze mówić o tym, czy obchody dni miasta mogłyby się odbyć we wrześniu.

“Mamy obostrzenia bardzo duże i ja jestem przekonana, że to nie jest koniec. Do czego jeszcze będzie trzeba się podporządkować, żeby to zatrzymać i żeby być może we wrześniu trochę odetchnąć i móc normalnie zacząć działać. Na pewno są to pytania za wczesne” – Agata Miedzińska.

Agata Miedzińska zapytana czy Winobranie się odbędzie odpowiedziała: – jeśli nie w tym roku, to na pewno w przyszłym.

MK - Radio Index