Policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali w ubiegłym tygodniu trzech mężczyzn, którzy włamali się do pomieszczeń magazynowych w centrum miasta. W piątek (12.06) na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Policjanci odzyskali także wiele przedmiotów pochodzących z innych włamań i kradzieży – jeżeli rozpoznajecie Państwo na zdjęciach swoją własność – prosimy o kontakt z Komisariatem II Policji.

Komisariat II Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o włamaniu do pomieszczeń magazynowych w centrum miasta w pomiędzy 3 a 8 czerwca br. Pokrzywdzony wynajmował magazyn i prowadził tam swoją działalność gospodarczą, a jednocześnie przechowywał między innymi dwa motocykle, części samochodowe, felgi, katalizatory, itp. Sprawcy ukradli również telefony komórkowe i elektronarzędzia. Wartość strat wyniosła ponad 15.000 zł.

Kryminalni z KP II i Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze przystąpili do działania. Dzięki swojej pracy operacyjnej już następnego dnia po zgłoszeniu ustalili, że felgi skradzione podczas włamania próbował sprzedać 25-letni zielonogórzanin – jak się okazało znany policjantom.

10 czerwca policjanci zatrzymali 25-latka oraz jego dwóch kolegów – 24-latka i 27-latka. Wszyscy są mieszkańcami Zielonej Góry. Przeszukania prowadzone w miejscach zamieszkania zatrzymanych przyniosły zaskakujące rezultaty – oprócz rzeczy skradzionych podczas włamania do magazynu, policjanci znaleźli także, rowery, kaski, części rowerowe, narzędzia, sprzęty RTV, części samochodowe, telefony komórkowe. A w plecaku zatrzymanego 27-latka policjanci znaleźli również ponad 30 g amfetaminy i marihuanę.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. 27-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków – to przestępstwo mężczyzna popełnił w warunkach recydywy – odbywał już karę więzienia za podobny czyn.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów umożliwił prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpienie z wnioskiem o areszt dla podejrzanych. W piątek (12.06) sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

UWAGA!

Wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach przedmioty utracone w wyniku kradzieży lub włamania proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Zielonej Górze, ul.Szarych Szeregów 8, Tel: 47 7951262, 47 7951200.