Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja zawsze apelują do zielonogórzan, aby nie wrzucali do kanalizacji przedmiotów, które mogą zapchać sieć. Okazuje się, że w okresie epidemii koronawirusa mieszkańcy spisują się na medal!

Monika Turzańska z biura prasowego ZWiK mówi, że w Zielonej Górze na razie nie odnotowano problemu jaki występuje w innych miastach np. we Wrocławiu. – Najwyraźniej nasi mieszkańcy są świadomi jak wiele szkód mogą wyrządzić w kanalizacji maseczki i rękawiczki zatykające pompy – podkreśla M. Turzańska. – Miejsce takich śmieci nie jest w sieci, a przecież w stanie epidemii na co dzień wszyscy stosujemy środki ochrony osobistej. Dziękujemy zielonogórzanom! Problemem są wciąż mokre chusteczki, ale wiemy, że to kwestia edukacji.

I na koniec jeszcze jedna mała „przypominajka”. Maseczki, rękawiczki i mokre chusteczki wrzucamy do pojemników na odpady zmieszane.

Dziękujemy Zielonogórzanom👍, bo nie odnotowaliśmy na razie problemu jaki występuje w innych miastach. Najwyraźniej nasi…

Opublikowany przez Wodociągi Zielona Góra Środa, 22 kwietnia 2020