Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali przemycić z Berlina do Polski ponad 70 porcji heroiny wartości 17 tys. zł i inne narkotyki. Obaj zostali aresztowani.

Zielonogórscy kryminalni wspólnie z wywiadowcami sztabu policji w czwartek, 17 września, zatrzymali samochód osobowy, w którym z Berlina podróżowało dwóch mieszkańców Zielonej Góry. Policjanci podejrzewali, że mogą przewozić narkotyki. – Po przeszukaniu pojazdu okazało się, że w środku jest 71 porcji heroiny zwiniętej w kulki. Narkotyki ukryte były w kilku miejscach – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W samochodzie oraz przy dwóch mężczyznach policjanci znaleźli woreczki strunowe z porcjami amfetaminy, metaamfetaminy, heroiny i marihuany. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Ponieważ kierujący samochodem mógł być pod wpływem narkotyków, w szpitalu została pobrana krew do badań.

Obydwaj zatrzymani są mieszkańcami Zielonej Góry. Kierującym był 36-latek, pasażerem jego 39-letni kolega. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Obydwaj usłyszeli tez zarzuty posiadania narkotyków.  Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt zatrzymanych. Sąd aresztował 36-latka na 3 miesiące, a 39-latka na miesiąc. Śledztwo prowadzi zielonogórska prokuratura rejonowa.