Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od poniedziałku (15.02) w autobusach zostanie przywrócona funkcja „ciepły guzik”. Ma to związek z niskimi temperaturami i zapewnieniem komfortu pasażerom.

Jak tłumaczy Robert Karwacki, zastępca ds. technicznych MZK, dzięki ciepłemu guzikowi otwierane będą tylko te drzwi, którymi pasażerowie chcą wsiąść lub wysiąść.

– Przyciski otwierania drzwi aktywne są tylko na przystankach – wyjaśnia Robert Karwacki. – Funkcja ta pozwoli na utrzymanie w pojazdach optymalnej temperatury – latem klimatyzacja w pojazdach będzie działać efektywniej, natomiast zimą wnętrze pojazdu nie zostanie nadmiernie wychłodzone, co poprawi komfort podróży.

W pierwszych tygodniach po powrocie ciepłego guzika, kierowcy zwrócą szczególną uwagę na działanie tej funkcji i w razie potrzeby otworzą drzwi pasażerom.

– Prosimy także pasażerów, którzy widzą kogoś kto ma problemy z otwarciem drzwi przyciskiem o życzliwość i pomoc – dopowiada R. Karwacki.

Na drzwiach pojazdów wyposażonych w ciepły guzik (43 autobusów elektrycznych i 17 przegubowych) umieszczone są piktogramy „Otwórz drzwi przyciskiem” .

(rk)-WZG