W świątecznym klimacie zielonogórski deptak prezentuje się doskonale. Widać to zwłaszcza wieczorem, kiedy bożonarodzeniowe dekoracje mienią się kolorami. Jarmark przy ratuszu, który przez cały dzień kusi atrakcjami, potrwa do niedzieli. Koniecznie musicie go odwiedzić.

Jeszcze bardziej niż każdego dnia, podniosły nastrój na rynku zapanuje w niedzielę 22 grudnia. Od 12.00 rozbrzmiewać będą kolędy i pastorałki w wykonaniu wokalistów Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Wspólne śpiewanie to nieodłączny element miejskiej wigilii, tradycyjnie wspierany przez znanych i lubianych artystów. W tym roku na świątecznej scenie pojawi się Krystyna Giżowska.

O godzinie 15.00 biskup diecezji Tadeusz Lityński oraz prezydent Janusz Kubicki złożą mieszkańcom świąteczne życzenia. Harcerze przekażą zielonogórzanom betlejemskie światełko pokoju. Nie zabraknie ciepłych potraw wigilijnych oraz przysmaków rozdawanych przez wszędobylskie elfy i Mikołaja.

Uroczysta wigilia będzie finalnym akcentem bożonarodzeniowego jarmarku na deptaku – niedziela, to ostatni dzień, w którym działać będą świąteczne kramy.

Foto: Piotr Jędzura

Kolejne spotkanie zielonogórzan, w bardziej imprezowym duchu, szykuje się we wtorek, 31 grudnia. W ostatni dzień roku, na parkingu przed Centrum Biznesu odbędzie się Sylwestrowa Dyskoteka Dorosłego Człowieka. Początek „Bitwy na hity” zaplanowano o 22.00. Pod hasłem kryje się pełne muzyki i zabawy wydarzenie. W starciu na największe przeboje muzyki rozrywkowej zmierzą się DJ Bamse (polskie hity) i DJ Vonsky (hity zagraniczne). Wieczór uświetni Grupa Escape. – Życzenia noworoczne złożymy sobie podczas niepowtarzalnej, profesjonalnej, trwającej 5 minut oprawy pirotechnicznej – dodają organizatorzy miejskiego sylwestra.