Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze zaprasza w piątek (18.09) do swojej siedziby przy ul. Kazimierza Wielkiego 24a po bezpłatne sadzonki. Warto przyłączyć się do akcji i posadzić drzewo na własnej działce.

Leśnicy podkreślają, że rola drzew jest nieoceniona. Dostarczają tlen, oczyszczają powietrze, chronią nasz klimat i korzystnie wpływają na samopoczucie. Są też miejscem bytowania wielu organizmów. Dostarczają gospodarce najbardziej ekologiczny surowiec – drewno. W Polsce leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY leśnicy w całym kraju przygotowali blisko milion młodych drzewek. Każde z 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych, w piątek (18.09) będzie rozdawało bezpłatnie sadzonki wszystkim, którzy będą chcieli posadzić drzewko na swojej działce.

RDLP w Zielonej Górze przygotowało sadzonki, można je odebrać w piątek o godz. 9.00 przy siedzibie leśników przy ul. Kazimierza Wielkiego 24a lub jednym z 20 nadleśnictw (informację znajdziemy na stronie https://www.zielonagora.lasy.gov.pl/

materiały RDLP w Zielonej Górze
materiały RDLP w Zielonej Górze
(rk)-WZG