W niedzielę, 28 czerwca, będziemy wybierać Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jedni zrobią to korespondencyjnie, drudzy pójdą do lokali wyborczych.

Lokale będą czynne od 7.00 do 21.00. W związku z epidemią koronawirusa będą w nich obowiązywały szczególne środki ostrożności. Przed wejściem do lokalu wyborcom zaleca się zdezynfekowanie dłoni, w środku należy zasłonić usta i nos oraz zachować bezpieczną odległość min. 2 metry od innych.

Uwaga! Dla mieszkańców Zielonej Góry istotna jest jeszcze jedna informacja. Przyzwyczajeni do głosowania w tym samym lokalu powinni być czujni, dwie siedziby obwodowych komisji wyborczych zmieniły miejsce. Dotyczy to głosujących dotychczas w:

* Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 oraz nr 3 (był to budynek A-22 Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Energetyków 2) – teraz głosowanie odbędzie się w Zespole Edukacyjnym nr 10 przy ul. Energetyków 7

* Obwodowej Komisji Wyborczej nr 38 (był to Zespół Edukacyjny nr 7, SP nr 27 przy ul. Stary Kisielin-Szkolna 14) – teraz glosowanie odbędzie się w filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury przy ul. Stary Kisielin-Pionierów Lubuskich 53.

(um) – ŁZ