Chcecie zobaczyć koziołki na ratuszowej wieży, wojów w Grzybowie albo cofnąć się w czasie i poczuć historię na Szlaku Piastowskim? Z pomocą katalogów i folderów dostępnych w Visit Zielona Góra możecie zaplanować wycieczkę do sąsiadującej z naszym województwem Wielkopolski.

Do siedziby Visit Zielona Góra (dawniej: informacja turystyczna) dotarło kilka kartonów z ulotkami, folderami, katalogami. Na okładkach widać parowozy w Wolsztynie, gnieźnieńską katedrę, poznański ratusz z koziołkami, a ślinka może pocieknąć na widok zdjęcia z pyrami z gzikiem. Wszystko poświęcone Wielkopolsce. Dlaczego?

– Rozpoczynamy akcję „Poznaj Polskę z Visit Zielona Góra”. Jest to nasz autorski pomysł, dzięki któremu chcemy nawiązać współpracę z organizacjami turystycznymi z innych zakątków naszego kraju. Jako trzygwiazdkowa informacja turystyczna jesteśmy zobowiązani do promowania nie tylko naszego miasta, ale całego kraju. Do projektu zgłosiło się siedem województw. Będziemy pokazywać te regiony w Zielonej Górze. Mam nadzieję, że ten pierwszy krok, który zrobiliśmy, pozwoli nam również wypromować Zieloną Górę i kontynuować współpracę w przyszłości – opowiadał Hubert Małyszczyk, kierownik Visit Zielona Góra.

Zielonogórzanie i turyści odwiedzający Visit Zielona Góra w ratuszu dostaną najnowsze materiały, dzięki którym będą mogli zaplanować wycieczkę do polecanych wielkopolskich atrakcji. Jest z czego wybierać. Wielka Pętla Wielkopolski, seria „Weekend w..”, przewodniki po większych i mniejszych miastach. Zadbała o to Daria Miedziejko, specjalista ds. wydawnictw i promocji Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, która osobiście przywiozła wszystkie katalogi. – Na zaproszenie do współpracy odpowiedziałam natychmiast. Bardzo się cieszę, że mogłam przyjechać do Zielonej Góry. Nasze województwa ze sobą sąsiadują, więc to naturalne, że mieszkańcy jeżdżą i szukają nowych miejsc w pobliżu. Trzeba ich tylko ukierunkować i zainteresować – tłumaczyła D. Miedziejko. Czas ruszać w drogę!

(ap)

 

Projekt „Poznaj Polskę z Visit Zielona Góra” potrwa od marca do września. Przez siedem miesięcy w siedzibie Visit Zielona Góra w ratuszu będzie można otrzymać najnowsze materiały przedstawiające najbardziej interesujące atrakcje poszczególnych województw, które zgłosiły chęć współpracy.

 

Harmonogram wygląda następująco:

marzec – wielkopolskie

kwiecień – pomorskie

maj – opolskie

czerwiec – łódzkie

lipiec – kujawsko-pomorskie

sierpień – dolnośląskie

wrzesień – lubuskie

Visit Zielona Góra jest otwarta codziennie. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. W weekendy, w sezonie zimowym (od 16.10 do 14.04) w godz.10.00-14.00, w sezonie letnim (od 15.04 do 15.10) w godz. 10.00-16.00.