Kolejne 4 koncerty w ramach projektu WyGRAJ To! już w styczniu! Projekt powstał po to, byśmy wspólnie zdecydowali o tym, kogo usłyszymy na Winobraniowej scenie 2021. Ale nie tylko…

Chcemy poznać Wasze talenty bez względu na wiek, rodzaj muzyki czy poziom zaawansowania. Chcemy abyście mogli poznać siebie nawzajem, nabrać doświadczenia i powiedzieć nam jak możemy pomóc Wam w osiągnięciu zamierzonych celów.

Zasady projektu są proste. Do końca stycznia, na profilu Facebook i kanale YouTube Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje się w sumie 8 zespołów lub wokalistów. Są to transmisje na żywo, a materiał video dostępny jest w sieci przez 7 kolejnych dni. W czerwcu natomiast pojawią się wszystkie nagrania po to, byście mogli głosować na to, co podoba Wam się najbardziej, co chcielibyście usłyszeć na żywo podczas Dni Zielonej Góry Winobranie 2021.

Najbliższe, i tym samym ostatnie koncerty w ramach projektu odbędą się:

8.01.2021, godz. 19.00 OPRESJA

15.01.2021, godz. 19.00 JACKIE KOZZ ROCK BAND

22.01.2021, godz. 19.00 ANDIEJ KOTIN

29.01.2021, godz. 19.00 YOUNG ELECTRIC BAND

Więcej o zespołach:

OPRESJA

Trio z Zielonej Góry grające muzykę przesterowaną. Projekt zrodził się gdy trójka przyjaciół postanowiła spotkać się i stworzyć coś nowego.

JACKIE KOZZ ROCK BAND

Zespół powstał około 7 lat temu pod nazwą Hemoglobina. Od tego czasu zmienił się jednak i styl i skład zespołu….

Obecnie, rodzaj muzyki, który prezentują to po prostu muzyka rockowa. W 2018 roku sami nagrali oraz wydali swój debiutancki album „Krótki zapis emocji…” na który składa się siedem kompozycji.

Całość można odsłuchać na YouTube oraz Tidal.

Skład zespołu:

Jacek Kozłowski -śpiew

Paweł Wesołowski – bass

Tomek Andrys – gitara

Wojtek Wystop – perkusja

Autor tekstów – Jacek Kozłowski

Muzyka – Cały zespół czyli Jackie Kozz

Andriej Kotin & Załoga

Andriej Kotin to urodzony w Moskwie zielonogórski songwriter. Pisze i wykonuje autorskie piosenki, czerpiąc inspiracje z najrozmaitszych źródeł: Beatles, Bod Dylan, Leonard Cohen, Rolling Stones, Tom Petty, reggae, muzyka celtycka, indyjska, śródziemnomorska oraz elektroniczna. Jest laureatem licznych przeglądów piosenki autorskiej i poetyckiej w całej Polsce (Poznań, Kołobrzeg, Lublin, Wrocław, Warszawa, Ślesin, Józefów itd.). Krakowski historyk i krytyk muzyczny Jan Poprawa życzliwie określił go mianem „wybitnego barda polskiego”.

Tym razem Andriej wystąpi z premierowym składem zaprzyjaźnionych muzyków. Towarzyszyć mu będą:

Katarzyna Pusowska – skrzypce, wokal

Andrzej Pijanowski – bas

Andrzej Szymerowski – perkusja

Dariusz Sieroń – klawisze

Tomasz Bubień – gitary

Young Electric Band

To zespół składający się z 4 muzyków młodego pokolenia :

Szymon Justyński – Bass

Alan Racz – Sax

Franciszek Wajdzik – piano

Tymoteusz Krajniak – perkusja

Zespół powstał w listopadzie 2019 roku.

Jeśli chcielibyśmy nazwać swoją muzykę to jest to FUSION – mieszanka różnych styli muzycznych. Jazzowe improwizacje, funkowe ‘’groovy’’, rockowa energia i przestrzeń world music – to wszystko można usłyszeć w utworach Young Electric Band.

Myślą przewodnią zespołu jest ‘’OPEN MIND’’ – posiadanie otwartego umysłu na wszystko co nas muzycznie otacza, a przede wszystkim nieszufladkowanie muzyki na kategorie.

Laureaci nagrody specjalnej na KROKUS JAZZ FESTIWAL 2020.

Szymon Justyński – basista, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Czynnie koncertuje w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma artystami między innymi : Michał Martyniuk, YaniKa, Patrycjusz Gruszecki, Bartek Deryło, Artur Andrus.

Alan Racz – Saksofonista. Angażuje się w rozmaite projekty muzyczne w całej Polsce. Na co dzień związany z Zielonogórską sceną muzyczną. Laureat nagrody indywidualnej na KROKUS JAZZ FESTIWAL 2020.

Franciszek Wajdzik – pianista, aranżer. Współpracował między innymi z uczestnikami programów The Voice Kids oraz The Voice of Poland. Miłośnik muzyki lat 80., r&b oraz neo-soul.

Tymoteusz Krajniak – perkusista, laureat prestiżowych konkursów muzycznych, swoje umiejętności zdobywał ucząc się w liceum muzycznym w Poznaniu oraz na akademii muzycznej we Wrocławiu w klasie perkusji jazzowej! Na codzień współpracuje z takimi zespołami jak Roksana Węgiel, Rosalie., Li’nard’s Many Moods, Gospel Joy.

zok