Rozpoczęła się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Pracownicy ZGK będą zabierać spod pergoli śmietnikowych stare meble, dywany, rowery. Co jeszcze?

Zbiórka tzw. gabarytów organizowana jest dwa razy w roku. Pracownicy zabierają: meble (np. stoły, szafy, krzesła, łóżka), materace, deski do prasowania, stolarkę okienną i drzwiową (bez szkła), baseny i meble ogrodowe, trampoliny, rowery, dywany.

W najbliższym czasie – 15 lutego – gabaryty będą odbierane z sołectwa Zawada oraz rejonu ograniczonego ulicami: Wyszyńskiego, Wiśniowa, Moniuszki, Konstytucji 3 Maja, Grottgera, Drzewna, Wrocławska, Sienkiewicza, Kukułcza, Kilińskiego.

Harmonogram zbiórki znajduje się na stronie www.zgk.net.pl w zakładce Wywóz odpadów.

Uwaga! Do gabarytów nie zalicza się – a to znaczy, że nie będą zabierane: odpady budowlane (armatura sanitarna, gruz, kaloryfery, dachówki itd.), sprzęt RTV i AGD, zabawki i urządzenia działające na baterie, części samochodowe i opony, lustra i szyby, tekstylia (w tym maskotki). Te przedmioty (z wyłączeniem części samochodowych) można przywieźć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Do PSZOK-u można też oddać wszystkie zgromadzone odpady wielkogabarytowe. Punkt znajduje się przy ul. Wrocławskiej 73, czynny w dni powszednie od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 19.00, w soboty od 9.00 do 15.00.

(dsp) ŁZ