W sobotę każdy będzie się mógł przekonać, jak wyglądają propozycje wybudowania sali koncertowej w miejscu amfiteatru.

Konkurs rozstrzygnięto w zeszły poniedziałek. Wygrała praca wrocławskiej firmy HEINE, WISCHER UND PARTNER Sp. z o. o., która zdaniem komisji konkursowej najbardziej harmonijnie wpisała się w otoczenie. Podkreślano minimalizm formy i nawiązanie do amfiteatru.

Jak wyglądały wszystkie prace, każdy może się sam przekonać. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę pokonkursową „Projekt koncepcji architektoniczno-urbanistycznej sali koncertowo-konferencyjnej w Zielonej Górze”. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 29 lutego,  godz. 14.00,  Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Dąbrowskiego 14.

Tymczasem 21 lutego do magistratu trafił protest podpisany przez 2 tys. osób, które nie chcą sali koncertowej zamiast amfiteatru. Podpisy były zbierane od listopada zeszłego roku. Sygnatariusze uważają, że obiekt trzeba wyremontować, dodając do niego zadaszenie.

– Amfiteatr zbyt mocno wrósł w miasto, by teraz, gdy wymaga kapitalnego remontu, podejmować decyzję o jego zburzeniu i wybudowaniu w tym miejscu sali widowiskowej – uważa radny Marcin Pabierowski, (szef klubu KO), jeden z inicjatorów protestu.  – Gminny program rewitalizacji ma punkt, który mówi o ożywieniu gospodarczym amfiteatru nie przez jego wyburzenie, tylko przez rewitalizację. Dlatego odwołaliśmy się do opinii zielonogórzan. Włodarze miasta muszą się głęboko zastanowić, zanim podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.

(pm)