W piątek (29.01) zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na ostatni już koncert w ramach projektu WyGRAJ To! Na scenie Hydro(Za)Gadki zaprezentują się muzycy zespołu Young Electric Band.

To zespół składający się z 4 muzyków młodego pokolenia :
Szymon Justyński – Bass
Alan Racz – Sax
Franciszek Wajdzik – piano
Tymoteusz Krajniak – perkusja
Oni sami o swojej muzyce mówią tak:
„Zespół powstał w listopadzie 2019 roku.
Jeśli chcielibyśmy nazwać swoją muzykę to jest to FUSION – mieszanka różnych styli muzycznych. Jazzowe improwizacje, funkowe ‘’groovy’’, rockowa energia i przestrzeń world music – to wszystko można usłyszeć w utworach Young Electric Band.
Myślą przewodnią zespołu jest ‘’OPEN MIND’’ – posiadanie otwartego umysłu na wszystko co nas muzycznie otacza, a przede wszystkim nieszufladkowanie muzyki na kategorie.”

Laureaci nagrody specjalnej na KROKUS JAZZ FESTIWAL 2020.

O muzykach:

Szymon Justyński – basista, absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Czynnie koncertuje w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma artystami między innymi : Michał Martyniuk, YaniKa, Patrycjusz Gruszecki, Bartek Deryło, Artur Andrus. Alan Racz – Saksofonista. Angażuje się w rozmaite projekty muzyczne w całej Polsce. Na co dzień związany z Zielonogórską sceną muzyczną. Laureat nagrody indywidualnej na KROKUS JAZZ FESTIWAL 2020. Franciszek Wajdzik – pianista, aranżer. Współpracował między innymi z uczestnikami programów The Voice Kids oraz The Voice of Poland. Miłośnik muzyki lat 80., r&b oraz neo-soul. Tymoteusz Krajniak – perkusista, laureat prestiżowych konkursów muzycznych, swoje umiejętności zdobywał ucząc się w liceum muzycznym w Poznaniu oraz na akademii muzycznej we Wrocławiu w klasie perkusji jazzowej! Na codzień współpracuje z takimi zespołami jak Roksana Węgiel, Rosalie., Li’nard’s Many Moods, Gospel Joy.

Zapraszamy do oglądania koncertu on-line ZA ŻYWO na naszej stronie internetowej poniżej oraz na: profilu FB https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury kanale YouTube https://www.youtube.com/user/amfiteatr
zok