Start Zielona Góra został nominowany przez Polski Komitet Paraolimpijski w kategorii „Organizacja Sportowa Roku 2020”. Każdy może pomóc zasłużonemu klubowi w zwycięstwie, wystarczy do 22 listopada zagłosować w plebiscycie.

Polski Komitet Paraolimpijski organizuje plebiscyt po raz drugi w czterech kategoriach: Sportowiec 2020, Trener/Trenerka, Organizacja Sportowa i Wydarzenie Sportowe.

– Bardzo się cieszę z tego prestiżowego wyróżnienia, które potwierdza, że jesteśmy w gronie najlepszych – mówi Danuta Tarnawska, prezes Startu. – A już na pewno mamy najlepszy klub tenisa stołowego osób niepełnosprawnych w Polsce – podkreśla. – Organizatorzy przyznają Guttmanny. Ludwig Guttmann był twórcą ruchu paraolimpijskiego. Bardzo proszę wszystkie nam życzliwe osoby o głosy.

Głos na Start oddajemy na dwa sposoby, telefonicznie lub mailowo. Jedno jest pewne, aby to zrobić trzeba wejść na stronę >>> GŁOSUJ TUTAJ <<<

Zrzeszenie sportowo-rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze działa od 1965 r., aktualnie prowadzi siedem sekcji sportowych: lekko atletyce, tenisie stołowym, piłce siatkowej, podnoszeniu ciężarów, strzelectwie sportowym, pływaniu i boccia. Zawodnicy klubu regularnie zdobywają medale Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach. Realizuje też własne przedsięwzięcia. Jako jedyne stowarzyszenie w Lubuskiem organizuje wiele imprez sportowych i rekreacyjnych o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i lokalnym. Start od wielu lat utrzymuje regularne kontakty międzynarodowe w tenisie stołowym, strzelectwie sportowym i piłce siatkowej z klubami z Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji i Ukrainy.

(rk)-WZG