Po raz czternasty odbył się Międzynarodowy Zimowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Organizatorem i gospodarzem turnieju był zespół TKKF Chynowianka.

Tym razem drużyny rywalizowały w hali „Lubuszanka” w Czerwieńsku. Oprócz gospodarzy tradycyjnie wystąpiły też drużyny z zagranicy: Union Žižkov, Eurobest Praga, Pogoń Lwów, polsko-czeski zespół Górne Łużyce. Rywalizowali również tzw. „lokalsi”: Francepol Zielona Góra, Znicz Leśniów Wielki, Jednostka Wojskowa 1517 Czerwieńsk i drużyna zatytułowana „Gramy dla Tomka”. Tytułowy Tomek, czyli Tomasz Guzowski, zmaga się z ciężką chorobą genetyczną, obecnie przebywa na kosztownym leczeniu w Stanach Zjednoczonych.

– Wszyscy myślami jesteśmy z Tomkiem – przyznał Paweł Maliszewski, trener Chynowianki, która tym razem nie zmieściła się nie podium. Zwyciężył Francepol Zielona Góra, który w finale pokonał zespół „Gramy dla Tomka” 3:0. Trzecie miejsce zajął Znicz Leśniów Wielki, który w rzutach karnych był lepszy od JW 1517 Czerwieńsk.

– To jest taka tradycja, która nawet nas szokuje. Robimy ten turniej już czternaście lat, niedużo krócej niż istnieje Chynowianka – zaznaczył Piotr Turzański, grający prezes Chynowianki. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Kotarskiego ze zwycięskiego zespołu. Najwięcej bramek zdobył Adam Samosionek, który dla drużyny „Gramy dla Tomka” trafił 7-krotnie. Bramki najlepiej strzegł Krzysztof Pluata (Francepol).

– To turniej starych znajomych. Tym razem zabrakło tylko Słowaków, którzy mieli problemy logistyczne – dodał P. Turzański.

(mk)