Zarząd Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego podsumowuje funkcjonowanie placówki w roku 2019. Jak mówi prezes zarządu szpitala – dr Marek Działoszyński, to był na pewno rok pod znakiem inwestycji i to nie tylko w warstwie infrastrukturalnej, ale również pod względem inwestowania w potencjał personelu szpitalnego.

Oczywiście przez cały czas największym wyzwaniem dla pracowników szpitala jest budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, a w dalszej kolejności jego wyposażenie. Prezes Działoszyński nie ukrywał, że szpital będzie potrzebował dużo różnego rodzaju sprzętu, stąd prośby kierowane do różnego rodzaju darczyńców. Jednym ze sponsorów oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest Fundacja DKMS, która wesprze szpital sprzętem za ponad milion złotych.

Prezes szpitala podziękował również Fundacji Warto Jest Pomagać, która prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu, który następnie będzie służył małym pacjentom.

Szpital liczy też na pomoc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która z resztą systematycznie doposaża szpital.  To właśnie dzięki fundacji Jurka Owsiaka jeszcze w grudniu tego roku zostanie zamontowany w szpitalu nowoczesny aparat rentgenowski za ponad 800 tysięcy złotych.