Promowali rodzicielstwo bliskości i zachęcali do wsparcia małej Zosi. Rodzice noszący swoje dzieci w chustach i nosidłach zatańczyli wczoraj po południu choreografię do świątecznej piosenki.

Pod dachem największej w mieście galerii handlowej wprowadzili w klimat bliskości i nadchodzących świąt. Zielonogórscy rodzice skupieni wokół Centrum Bliskości wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “Cała Polska tańczy w chustach i nosidłach”, której kolebką jest Zabrze, a inicjatorką tancerka Joanna Panicz. To już raz drugi, kiedy akcja odbywa się w Zielonej Górze. Podobne wydarzenie odbyło się również przed świętami w ubiegłym roku.

Oprócz Zielonej Góry w niedzielne popołudnie rodzice do tej samej piosenki, w takich samych świątecznych strojach tańczyli też m.in. w Białymstoku, skąd pochodzi mała Zosia, w Kielcach i na Śląsku. Łącznie w całej Polsce, w tym samym czasie i do tej samej świątecznej choreografii, zatańczyło jednocześnie ponad sto osób ze swoimi dziećmi. Zosię czyli główną bohaterkę tegorocznego przedsięwzięcia charytatywnego można wesprzeć poprzez fundację Mali Wojownicy.