W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową wraz z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali cztery osoby w związku z przestępstwami narkotykowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów narkotyków. Dwie z zatrzymanych osób zostały już tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze uzyskali informacje operacyjne dotyczące dwóch mężczyzn zamieszkujących wspólnie na jednym z osiedli, którzy mogą posiadać znaczne ilości narkotyków – marihuany, a także mogą popełniać przestępstwa związane z posiadaniem i wprowadzaniem ich do obrotu. Po ustaleniu niezbędnych informacji, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu tych osób, a następnie przeszukaniu należących do nich pomieszczeń.

fot. KMP Zielona Góra

Jednego z mężczyzn, 21-latka, policjanci zauważyli na ulicy. Zatrzymali go i razem z nim udali się do mieszkania. Tu drzwi otworzył drugi z mężczyzn, 23-latek, który na widok policjantów próbował uciekać. W mieszkaniu był jeszcze młoda, 20-letnia kobieta, a po kilku minutach przyszedł 28-letni mężczyzna. W mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono ponad 200 gramów marihuany i tabletki ecstasy. Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły, że zabezpieczone substancje – susz roślinny – to narkotyki. Ponadto policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu także wagę elektroniczną, telefon komórkowy, pieniądze w kwocie ponad 1100 zł., młynki do mielenia marihuany oraz woreczki strunowe.

fot. KMP Zielona Góra

Wszystkie osoby zostały przewiezione do Komendy Miejskiej Policji i przesłuchane. 20-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna zostali przesłuchani w charakterze świadka, a pozostali dwaj mężczyźni już jako podejrzani.

Zatrzymani 21- i 23-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, udzielania środków innej osobie, a także przygotowania do wprowadzenia tych środków do obrotu. 23-latek usłyszał dodatkowo zarzut udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia  wolności.

Sąd po zapoznaniu się z zebranym przez śledczych materiałem dowodowym i okolicznościami prowadzonego postępowania zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwu mężczyzna na 3 miesiące.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

materiały KMP Zielona Góra

fot. KMP Zielona Góra