Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel tytoniem bez uiszczenia opodatkowania. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 337 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu.

fot. KMP Zielona Góra

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Gorzowie Wlkp. uzyskali informacje dotyczące nielegalnego obrotu tytoniem bez uiszczenia należnego z tego tytułu  podatku do Skarbu Państwa. Skład nielegalnego tytoniu miał się znajdować w hali magazynowej w okolicach Zielonej Góry.

fot. KMP Zielona Góra

Policjanci zebrali materiał dowodowy w tej sprawie i po ustaleniu wszystkich niezbędnych okoliczności podjęli decyzję o przeszukaniu wytypowanych pomieszczeń. Po wejściu mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 35 lat. Ponadto na miejscu zabezpieczyli krajankę tytoniową – łącznie niemal 700 kg. Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, przyznali się do zarzucanych im czynów. Usłyszeli zarzuty uchylania się od uiszczenia należnego opodatkowania. Za to przestępstwo według Kodeksu Karnego Skarbowego grozi kara grzywny lub kara aresztu.

fot. KMP Zielona Góra

Policjanci skierowali do prokuratury wniosek o wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym wobec podejrzanych na poczet przyszłych kar i grzywien. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 337 tys. zł.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

materiały KMP Zielona Góra

fot. KMP Zielona Góra