Visit Zielona Góra zachęca do spacerów na świeżym powietrzu. Ruch to zdrowie dlatego nie siedź w domu! Jesień i zima nie powinny nas zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Propozycji jest wiele np. spacer z kijkami, czyli nordic walking w pięknych zielonogórskich okolicznościach przyrody.

W ramach akcji #niesiedźwdomunajesień Visit przedstawia 3 szlaki nordic walking, idealne dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z kijkami. Są to krótsze szlaki z niewielkim stopniem trudności, idealne opcje na aktywnie spędzenie czasu na pięknych Wzgórzach Piastowskich. Mowa o szlakach: Do Źródełka, Mała Piasta, Wilhelma Gayl`a.

Obraz może zawierać: drzewo, niebo, na zewnątrz i przyroda
fot. Visit Zielona Góra

Szlak zielony – do Źródełka.
Ma bardzo przyjemny i łagodny przebieg, a jego początek i koniec znajduje się przy Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda. Jak sama nazwa wskazuje jego punktem docelowym jest popularne wśród mieszkańców źródełko zasilające nasz lokalny potok – Pustelnik.
Warto się przy nim zatrzymać, wsłuchać w przyjemny szum i podziwiać urokliwie ukształtowany teren.

Obraz może zawierać: roślina, drzewo, kwiat, na zewnątrz i przyroda
fot. Visit Zielona Góra

💙Szlak niebieski – Mała Piasta
To chyba najbardziej znany i najczęściej uczęszczany szlak nordic walking na Wzgórzach Piastowskich. W zasadzie można powiedzieć, że jego trasa idzie cały czas prosto i w dół.
Zaczynacie przy amfiteatrze im. Anny German, by po chwili znaleźć się u podnóża Górki Tatrzańskiej. Po drodze, możecie zejść z trasy i zobaczyć urokliwy staw, zasilany przez wspomniany wcześniej potok Pustelnik. Stąd już tylko kilkaset metrów do kąpieliska w Ochli, będącego końcowym odcinkiem tej trasy. Jeśli w tym miejscu zostało Wam jeszcze sporo energii to mamy dwie propozycje. Możecie zrobić dodatkową rundkę wokół zalewu Dzikiej Ochli, lub wybrać się do pobliskiego Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli. Jednak tak jak wspominaliśmy na początku, Mała Piasta prowadzi nas niemal cały czas w dół. Pamiętajcie o tym planując drogę powrotną.

Obraz może zawierać: drzewo, niebo, roślina, na zewnątrz i przyroda
fot. Visit Zielona Góra

💛Szlak żółty – Wilhelma Gayl’a
Wiecie skąd wzięła się nazwa tego niezwykle malowniczego szlaku? Została nadana na cześć jednego z burmistrzów Zielonej Góry, Wilhelma Gayla, który zajmował to stanowisko w latach 1878 – 1901. Trasa prowadzi nas po pętli, którą zaczniecie i skończycie przy amfiteatrze im. Anny German. Na jej najpiękniejszym odcinku czeka na Was jedno z dwóch naszych „jeziorek”, które w jesiennej scenerii prezentuje się naprawdę okazale. Dopełnieniem trasy są małe wąwozy i kręte koryto potoku Pustelnik. Z małego mostku znajdującego się przy trasie możecie podziwiać majestatyczne konary leżących drzew, które pięknie komponują się z otaczającymi je paprociami.

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda
fot. Visit Zielona Góra

 

dg - wzg