Napis, który jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc przy Palmiarni, zmienił kolor. W niedzielę podświetliły go zielone lampy. Jest to symbol akcji #17 milionów.

#17 milionów to kampania na rzecz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym – zespołem zaburzeń neurologicznych. Towarzyszą mu problemy z mówieniem, połykaniem, poruszaniem się i zachowaniem prawidłowej postawy. Najczęściej występującym typem MPD jest porażenie spastyczne, które objawia się sztywnością mięśni. Na świecie z mózgowym porażeniem dziecięcym zmaga się ponad 17 milionów osób – stąd hasło kampanii.

6 października jest Światowym Dniem MPD. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym na zielono rozbłysło wiele znanych obiektów: Muzeum Narodowe w Warszawie, kładka o. Bernatka w Krakowie czy Stadion Śląski.

Akcja „#17 milionów” to inicjatywa łódzkiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”. Jej pozostałe elementy to „Wyzwanie 17 milionów metrów” oraz „17 milionów groszy”. Kampanię wspierają znane osoby, m.in. Paulina Młynarska, Maria Pakulnis i Renata Przemyk.

Więcej informacji znajduje się na stronie 17milionow.pl.

Aleksandra Pietruszewska – Radio Index