Ponad 200 tysięcy złotych, tyle co roku wydaje magistrat na świąteczne dekoracje, które wprowadzają nas w bożonarodzeniową atmosferę. Kiedy w tym roku miasto rozbłyśnie feerią barw? Oczywiście wraz z nadejściem świętego Mikołaja.

Podobnie jak w ubiegłym roku mikołajki w Zielonej Górze będą absolutnie kolorowe. Dla mieszkańców i ich pociech kolejny raz przygotowane zostaną świetlne atrakcje i to właśnie najmłodsi sprawią, że miasto rozbłyśnie świątecznym blaskiem.

– Fontanna i wielkie świąteczne drzewo na Placu Bohaterów, cały deptak, a także ulica Bohaterów Westerplatte tradycyjnie będą miejscami wyeksponowanymi świetlnie i dekoracyjnie. Ale, że mikołajki to czas niespodzianek, na pewno 6. grudnia uda nam się wszystkich mieszkańców czymś pozytywnie zaskoczyć – mówi Konrad Witrylak, dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Wieże kwiatowe, które zachwycały swoimi kolorami wiosną, latem i jesienią wkrótce będą nam również przypominały, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Zamiast bratków, begonii czy chryzantem na Placu Bohaterów zobaczymy specjalne choinkowe nakładki. Podobne kompozycje pojawią się także na rondach przy Sulechowskiej oraz Energetyków.  – Rondo PCK również czekają świąteczne przebieranki. Trzy piękne śnieżne kule już od początku grudnia będą cieszyły nas swoim widokiem. W ciągu dnia będą białe i dostojne, natomiast wieczorem rozbłysną kolorami – mówi Agnieszka Miszon z Zakładu Gospodarki Komunalnej.