Niemal w całości nowy i w dodatku bardzo młody – taki ma być zespół szczypiornistów AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Drużynę poprowadzi Ireneusz Łuczak, który liczy, że młodość będzie siłą akademików.

Zielonogórzanie wrócą do wspólnych treningów w poniedziałek. Od 20 lipca zawodnicy trenują indywidualnie według rozpiski przekazanej przez szkoleniowca.

3 i 4 sierpnia będziemy mieli testy sprawnościowe i pierwsze treningi. Czas najwyższy, bo już i ja i zawodnicy stęskniliśmy się za treningami. Czas już ruszyć – Ireneusz Łuczak.

Personalia mamy poznać w poniedziałek. Tego dnia będą podpisywanie kontrakty. Szkoleniowiec liczy, że choć zespół będzie bardzo młody, to dostarczy kibicom sporo radości.

Będzie bardzo dużo zawodników, którzy przychodzą na pierwszy rok studiów. Będzie to zespół całkowicie zmieniony. Z poprzednich sezonów zostaje 6 zawodników, a będzie nas trenować w sumie 19-20, czyli 14 gracy będzie zupełnie nowych. Liczę na fajną pracę, zaangażowanie. Młodość ma swoje prawa, ale będą to zawodnicy, którzy “liznęli” tej piłki ręcznej. Będziemy zespołem walczących, młodych ludzi, którzy będą chcieli się pokazać – Ireneusz Łuczak.

Zielonogórzanie sezon zaczną 19 września meczem wyjazdowym z SPR-em Gorzyce Wielkie. AZS będzie występował w grupie B I ligi.
MK - Radio Index