Filharmonia Zielona Góra  – jedna z kulturalnych pereł naszego miasta – już niebawem będzie prawdziwą, odnowioną wizytówką Zielonej Góry.

Tak jak już informowaliśmy ta placówka stanie się perełką kulturalną. Powód? Duże inwestycje, które i środki, które płyną zarówno z miejskiej jak i samorządowej kasy. – Filharmonia wypięknieje zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz budynku – mówił w Radiu Index programie “Region Południe” wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki. – Filharmonia Zielona Góra to jest przykład dobrej współpracy samorządu z miastem. – przekonuje . – Miasto wyremontowało otoczenie całej filharmonii, można grać koncerty w plenerach. Wymagane było wsparcie i remont samego wejścia. Niebawem od samego wejścia każdy mieszkaniec zobaczy tę różnicę. Poza tym wymieniamy klimatyzację.

Koszt wymiany całej klimatyzacji opiewa na kwotę trzech milionów złotych. W całym województwie lubuskim na inwestycje w kulturę samorząd przeznaczył kwotę 80 milionów złotych. Dodajmy, że program “Region Południe” w każdy poniedziałek o godzinie 12.30 w Radiu Index.

Maciej Noskowicz-WZielonej.pl