Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze zajmuje wysokie 4 miejsce na 14 lubuskich szpitali w rankingu fundacji Rodzić po Ludzku. Głosowanie wciąż trwa.

Ranking powstaje na podstawie ankiet wypełnionych przez panie, które korzystały z lubuskich porodówek. W zielonogórskim szpitalu opinią podzieliło się blisko 300 pań. Najlepiej oceniły zadowolenie z opieki, postawę personelu, opiekę podczas cesarskiego cięcia i kontakt z dzieckiem po narodzinach.

Jak informuje placówka, szpital dostał gorsze oceny w kategoriach: pomoc w opiece nad dzieckiem, warunki w szpitalu, wsparcie w karmieniu piersią i realizacja planu porodu. Dr Agata Kuszerska, kierownik Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego zaznaczyła na czerwono punkty, w których należy poprawić wyniki. W szpitalu przekonują, że warunki opieki nad dzieckiem i matką znacznie się poprawią, kiedy zostanie otwarte Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

– Bardzo cenimy sobie wszystkie uwagi naszych pacjentek – mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik prasowy zielonogórskiego szpitala. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele musimy jeszcze poprawić na porodówce.

Aktualny ranking znajdziemy na stronie https://gdzierodzic.info/szpitale/.

W tym miejscu możemy też wypowiedzieć się na temat funkcjonowania lecznicy.