Naczelnik Wydziału Kryminalnego będący po służbie w trakcie zakupów w jednym z centrów handlowych rozpoznał i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary tymczasowego aresztu. To nie pierwsze takie zatrzymanie w tym właśnie centrum handlowym, które na swoim koncie ma naczelnik. Natomiast kilka dni temu podwładni naczelnika, także będąc po pracy, zatrzymali innego mężczyznę poszukiwanego 3 listami gończymi.

Komisarz Bartosz Dzięgielowski, Naczelnik Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej udowodnił wczoraj, że policjantem jest się 24 godziny na dobę – nawet po pracy, nawet na zakupach. Gdy wychodził z zakupami z jednego ze sklepów zauważył w galerii mężczyznę, który wydał mu się podobny do jednego z poszukiwanych – 24-latka, który miał odbyć karę aresztu za kradzieże. Komisarz Dzięgielowski przez chwilę go obserwował, ponieważ mężczyzna miał na twarzy maskę, a ponadto był tęższy niż osoba którą znał . Po kilku minutach był już jednak pewien, że to poszukiwany i natychmiast go zatrzymał.

24-latek był zaskoczony nieoczekiwanym spotkaniem, próbował nawet negocjować swoje uwolnienie. Młody mężczyzna jest dobrze znany policjantom, ponieważ wcześniej był notowany i karany m.in. za przestępstwa narkotykowe. Obecnie był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie do odbycia kary aresztu na kradzieże.

To jednak nie jedyne w tym roku i w dodatku w tym samym centrum handlowym zatrzymanie poszukiwanego, jakie na swoim koncie ma naczelnik Dzięgielowski. Na początku tego roku, gdy był na zakupach z dziećmi zauważył innego mężczyznę, którego już od pewnego czasu poszukiwali policjanci z Wydziału Kryminalnego. Naczelnik nie wahał się ani chwili i zatrzymał mężczyznę, który został zabrany przez policjantów do komendy na przesłuchanie.

Natomiast kilka dni temu, dwoje policjantów z wydziału kryminalnego – podwładni komisarza Dzięgielowskiego, zatrzymało innego mężczyznę, który był poszukiwany trzema listami gończymi. Policjanci poświęcili swój wolny czas żeby go namierzyć i zatrzymać.

Opisane sytuacje to tylko ułamek wielu zatrzymań i działań w czasie wolnym, które są udziałem zielonogórskich policjantów różnych pionów. Zarówno policjanci pracujący w służbach prewencyjnych jak i kryminalnych już nie raz udowodnili, że dbanie o spokój i porządek oraz bezpieczeństwo mieszkańców, mają we krwi. Wielokrotnie po godzinach pracy w różnych miejscach zatrzymywali osoby poszukiwane, nietrzeźwych kierujących czy też sprawców zuchwałych kradzieży, którzy mieli pecha spotkać ich na swojej drodze.

KMP - ZG