Zielona Góra zimy się nie boi bo jest na nią przygotowana. Choć ostatnie zimy były łagodne, a opadów śniegu jak na lekarstwo sprzęt do walki z nim czeka w gotowości. Akcja zima rusza w naszym mieście 01 listopada i potrwa do 31 marca 2021.

Miasto w zakresie utrzymania jezdni i chodników zostało podzielone na 3 rejony: Północny, Zachodni oraz Wschodni i Centrum. Do dyspozycji będzie m. in. 15 pługosolarek, 3 pojazdów typu wywrotka do wywozu śniegu oraz 12 odśnieżarek wraz z rozsiewaczem mieszanki piaskowo- solnej.

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz
fot. ZGK ZG

Rejonem III Wschodnim i Centrum zajmie się Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. W zeszłym roku zima obeszła się z nami łaskawie. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy. Prognozy do końca roku są optymistyczne. Gdyby jednak miało coś się zmienić, to jesteśmy przygotowani. Nasze pługo-piaskarki , solarki czy odśnieżarki czekają na pierwsze przymrozki i śnieg. Dysponujemy 19 samochodami – mówi prezes ZGK Krzysztof Sikora.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
fot. ZGK ZG

Najczęściej zima przychodzi niespodziewanie, a większość z nas nagłym jej przyjściem jest zaskoczona. Powiedzenie mówi zima zaskoczyła drogowców…

Nie damy się zimie zaskoczyć. Kilkanaście osób całą dobę będzie pełniło dyżury. Mamy dostęp do profesjonalnego systemu z prognozą pogody, który na bieżąco jest już monitorowany.

Całodobowe dyżury rozpoczynamy 31 października od godz. 19:00 – dodaje Krzysztof Sikora.

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz
fot. ZGK ZG
dg - wzg