Jarmark Bożonarodzeniowy w sobotę rozgości się na deptaku, zapachnie świątecznymi smakołykami, zabłysną kolorowe bombki. W poniedziałek zabawimy się w lodowych rzeźbiarzy, w czwartek i piątek… pośmigamy na snowboardzie!

Jarmarczne kramy będą zapraszały codziennie, od 12.00 do 19.00, kusząc oryginalnymi ozdobami, pomysłami na ciekawe prezenty, artykułami do przygotowania świątecznych przysmaków. Budki będą stały na deptaku aż do niedzieli, 22 grudnia.

Dzieci będą mogły odwiedzić Gwiazdkową Warsztatownię (namiot w pobliżu Visit Zielona Góra), w sobotę i niedzielę, 14 i 15 grudnia oraz w sobotę, 21 grudnia, w godz. 12.00-17.00. Pod okiem animatorów najmłodsi zrobią ozdoby choinkowe. Będzie można zabrać dzieła do domu albo udekorować nimi deptakowe drzewko.

W poniedziałek, 16 grudnia, od 15.00 zrobi się… lodowato! Po raz drugi odbędą się pokazy rzeźbienia w lodzie. Artysta będzie pracował piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem! Będziemy mogli spróbować też sami wykuć coś z bryłki lodu.

W tym roku na dzieci czekać będzie supernowość! W czwartek i piątek, 19 i 20 grudnia, w godz. 12.00-19.00 na jarmarku pojawi się Snow Fun Park – akademia snowboardu pod opieką doświadczonych instruktorów. – Strefę będzie tworzyć sztuczna nawierzchnia imitująca śnieg, infrastruktura treningowa: najazdy, wzniesienia, hopki, równoważnie, słupki oraz sprzęt snowboardowy: deski, wiązania, ochraniacze, a także znaczniki tank top – wyliczają organizatorzy śnieżnej atrakcji.

W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, spotkamy się na uroczystej, miejskiej wigilii. Pokolędujemy wspólnie z Krystyną Giżowską i wokalistami Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, o 15.00 życzenia mieszkańcom złoży biskup diecezji oraz władze miasta. Harcerze przekażą betlejemskie światełko pokoju.

(dsp)