Zielonogórski Ośrodek Kultury rozpoczyna kolejną kulturalną inspirację online.

Koniec marca to dla nas czas konkursów recytatorskich, zarówno tych dla dzieci jak i dla młodzieży i dorosłych. Niestety z wiadomych wszystkim powodów zostały one przesunięte. O nowych terminach będziemy informować na bieżąco.

Nie zmienia to faktu, że przygotowywać się do nich zawsze warto, a my w ramach treningu proponujemy zabawę. Zachęcamy do nagrania wyrecytowanego przez siebie wiersza i wysłania nam na adres mailowy zokinspiruje@zok.com.pl. Nasi instruktorzy obejrzą przesłane przez filmiki i udzielą konstruktywnej rady w wiadomości zwrotnej. Do zabawy zachęcamy przede wszystkim młodych aktorów naszych grup teatralnych, ale nie tylko! Czekamy również na recytacje tych najmłodszych i najstarszych miłośników poezji. Nagrania przyjmujemy do 12 kwietnia 2020 roku. Powodzenia!

CENTRUM PRZYRODNICZE

„Centrum Przyrodnicze w Twoim domu” to propozycja naszych specjalistów, która wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy zmuszeni sytuacją epidemiczną, pozostają w domu. Nasza inicjatywa, spotkała się już z dużym zainteresowaniem i chcąc ułatwić śledzenie kolejnych postów stworzyliśmy tag #cpwdomu i proponujemy następujący harmonogram ich umieszczania. Uwzględniliśmy cykle tematyczne, które adresujemy zarówno do tych najmłodszych, jak i do tych nieco starszych.

Poniedziałek: Eksperymenty z Maluchem, Dzieje Ziemi
Wtorek: E-science, Domowe Laboratorium
Środa: Poznajemy nasze insektarium, Dzieje Ziemi
Czwartek: E-science, Domowe Laboratorium
Piątek: Eksperymenty z Maluchem, Dzieje Ziemi
Weekend: Centrum Przyrodnicze poleca

Planowany czas wydarzenia: 23.03- 09.04.2020 (z możliwością przedłużenia).
Śledźcie naszego fanpage’a na Facebooku i Youtubie oraz naszą stronę internetową, na których umieszczamy nasze filmy i ciekawostki!

http://centrumprzyrodnicze.pl/w-domu/
https://www.youtube.com/channel/UCka-LC_nkcngtOB4bHIxmZQ

PLANETARIUM WENUS

CERN i zderzanie cząstek – Czwartkowe Spotkania z Nauką Online

2 kwietnia o godzinie 18:00 odbędą się kolejne Czwartkowe Spotkania z Nauką pod tytułem „CERN i zderzanie cząstek: dziś i jutro”.
Tym razem charakter wykładu będzie nietypowy, ponieważ będzie to spotkanie online z pracownikami Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN – z dr Arkadiuszem Gorzawskim i dr Piotrem Traczykiem.Transmisja będzie wyświetlana na żywo na profilu facebook Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus! (https://www.facebook.com/cnkplanetariumwenus/)
Prelegenci opowiedzą jakie badania realizowane są w CERN i czym pracownicy zajmują się na co dzień. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć co dzieje się za zamkniętymi drzwiami tego ośrodka badawczego.
Podczas wydarzenia każdy będzie mógł zadać pytanie prowadzącym – wystarczy napisać komentarz pod wyświetlaną relacją! Jeżeli teraz już macie pytanie do zaproszonych gości, przyślijcie je nam w wiadomości prywatnej.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu!