Zielonogórski Ośrodek Kultury zachęca mieszkańców do aktywnego spędzania czasu w domu i rozpoczyna 3 konkursy!

Temat malarski na rok 2020 “Pory dnia – zmierzch i świt”

Przygotowaliśmy niespodziankę dla malarzy – Twórców Nieprofesjonalnych. Aby nie marnować czasu proponujemy pracę indywidualną w domu, w ramach naszego corocznego projektu. W ostatnich latach Grupa Babie Lato, skupiająca Twórców Nieprofesjonalnych podejmowała tematy ujęte w cykle. Były to „Cztery Żywioły” (Woda, Ziemia, Ogień i Powietrze) i „Cztery Pory Roku”.

Temat malarski na cały 2020 rok to PORA DNIA – świt i zmierzch. Szukajcie inspiracji w pejzażu i martwej naturze. Próbujcie ujmować wybrany temat w jednym kadrze. Raz namalujcie go skoro świta i powtórzcie to jeszcze raz później przy zmienionych warunkach oświetlenia, kiedy zmierzcha.

Gdy wznowimy już regularne zajęcia, zaprosimy autorów z pracami na konsultacje, a najciekawsze dzieła pokażemy w internecie i na wystawie Dorocznego Salonu Zimowego w Hydrogalerii.

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Anny German

Zielonogórski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Jeszcze Żywych Poetów ogłaszają VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Anny German. Co roku zachęcamy poetów z całego kraju do stworzenia wiersza odnoszącego się do fragmentów utworów patronki konkursu. Tegorocznym mottem jest fraza: „…my niesiemy przez życie marzenia” z piosenki „Moje miejsce na ziemi”.

Mamy nadzieję, że wybrana przez nas fraza z piosenki zainspiruje wielu poetów. Praca może składać się z zestawu 3 wierszy, nie przekraczających jednej strony A4. Dokładny regulamin oraz wzór karty zgłoszenia znajduje się na stronie www.zapisy.zok.com.pl (wersja elektroniczna – dostępna od 23.03.2020). W tym roku autorzy zgłaszają swój udział w konkursie wyłącznie drogą elektroniczną.

Na prace czekamy do 25 sierpnia 2020 r. Nagrodzone utwory zostaną opublikowane w tomiku pokonkursowym. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w listopadzie 2020 r. podczas koncertu galowego. Szczegółowe informacje można uzyskać na info: mirek@zok.com.pl lub pod numerem tel. 68 4511002.

Konkurs na Komiks – “Wszystkie dziwne rzeczy w moim domu”

Czas spędzony w domu nie musi być nudny. Używając wyobraźni można ożywiać przedmioty czy odnajdywać ukryte krainy we własnym pokoju.
Narysuj komiks pt. “Wszystkie dziwne rzeczy w moim domu” i opowiedz o swoich przygodach! Technika pracy jest dowolna, mogą być kredki, flamastry i farby! Nie ma ograniczeń wiekowych.

Wyślij nam skan lub zdjęcie komiksu z pseudonimem oraz wiekiem. Najciekawsze prace wezmą udział w wystawie końcoworocznej Grupy Grafiki Komiksowej w ZOK.
Dla inspiracji można przeczytać poradnik rysowania komiksów Tomasza Gądzieli
https://issuu.com/tomaszbuc/docs/6_b____d__w_pl

Oprócz tego, w dalszym ciągu czekamy na propozycje artystów na tegoroczne Winobranie. Przyjmujemy je do końca kwietnia, na adres mailowy winobranie2020@zok.com.pl

Na naszym facebooku prowadzimy również akcję “Czas na KULturę… ZOK inspiruje!”. Umieszczamy tam linki do przedstawień teatralnych, koncertów, filmów oraz inspiracje do zabaw plastycznych z dziećmi. Podobną działalność prowadzi również Centrum Nauki Keplera. Zarówno Centrum Przyrodnicze, jak Planetarium Wenus inspirują do doświadczeń, poznawania kosmosu z domu czy zabaw związanych z przyrodą.

Linki do profili:
zok – https://www.facebook.com/ZOK-110517193691566/
Centrum Przyrodnicze – https://www.facebook.com/cnkcentrumprzyrodnicze/
Planetarium Wenus – https://www.facebook.com/cnkplanetariumwenus/