Rozpoczęły się testy sprawnościowe dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych – do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz do pierwszej klasy liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych.

Do pójścia w jego ślady zachęca kapitan Stelmetu Łukasz Koszarek – w specjalnym filmie promującym pt. „Groźny Woźny”. Koszykarz wciela się w rolę… tytułowej postaci. – Dziękujemy Łukaszowi, że wziął udział w tej promocji. Film miał za zadanie inspirować – przyznaje Artur Cielma, jeden z trenerów SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra, który odpowiada za przeprowadzanie testów dla dzieci chcących łączyć granie z nauką w podstawówce. – Mierzymy wyskok dosiężny, są elementy techniczne z piłką. Kozłowanie, rzuty. Na podstawie tych ćwiczeń oceniamy technikę, ale i motorykę zawodnika – zaznacza szkoleniowiec. Zwykle ostatnim elementem testów był mecz, ale w dobie obecnych obostrzeń sanitarnych, nawet po otwarciu orlików i hal, będzie to raczej niemożliwe.

Na testy obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne. Numer do A. Cielmy: 792 256 946. Bogusław Onufrowicz odpowiada natomiast za testy do szkoły średniej, tel.: 608 290 034. Trenerzy podkreślają zgodnie, że zapał, zaangażowanie i chęci są niejednokrotnie ważniejsze niż umiejętności techniczne i sprawność. – Inspirowanie, zachęcanie do sportu, to nasze wyzwanie w dzisiejszych czasach – uważa A. Cielma. Sam hołduje tzw. modelowi amerykańskiemu, czyli trzeba się uczyć, żeby grać. – Musisz być na pewnym poziomie nauki i zachowania. Ja stworzyłem taki swoisty kontrakt i to proponuję rodzicom. Mam też wgląd do ocen ich dzieci.

(mk) - ŁZ