Zielonogórscy policjanci w ubiegłą sobotę (18.01) kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili właścicielkę oraz gościa pensjonatu w centrum miasta. Obydwaj agresorzy usłyszeli zarzuty pobicia, uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór.

W zielonogórskim pensjonacie w centrum miasta w piątek (17.01) wynajął pokój mężczyzna. Jak się okazało mimo, że zapłacił za pobyt tylko jednej osoby, do swego pokoju zaprosił kolegę, który spędził tam noc. Następnego dnia rano właścicielka pensjonatu domagała się zapłaty za drugiego gościa w pokoju.  Wtedy mężczyźni stali się agresywni. Kiedy kobieta powiedziała, że zawiadomi policję jeden z mężczyzn wybił krzesłem okno i obydwaj próbowali uciekać. Kiedy właścicielka chciała im uniemożliwić ucieczkę zaczęli kobietę okładać pięściami i kopać. Na ratunek ruszył inny gość pensjonatu, który został również przez agresorów zaatakowany. Policję powiadomił świadek szarpaniny.

Patrol policji, który w kilkanaście minut po zdarzeniu znalazł się na miejscu usłyszał od pokrzywdzonych opis wyglądu napastników. Po krótkim sprawdzeniu sąsiadujących z pensjonatem ulic policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonych. Mężczyźni zostali przez policjantów zatrzymani i okazani pobitym, którzy potwierdzili że to właśnie ci dwaj zatrzymani pobili ich i zniszczyli pensjonat.

Zatrzymani to dwaj 23-latkowie mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. Obydwaj byli wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu i oszustwa. Każdy z mężczyzn usłyszał po 5 zarzutów za pobicie, zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i częściowo złożyli wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zastosował wobec obu podejrzanych policyjny dozór. Mężczyźni mają się zgłaszać do KPP w Krośnie Odrzańskim dwa razy w tygodniu.

Według kodeksu karnego za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, jeśli następstwem bójki jest ciężki uszczerbek na zdrowiu – od 6 miesięcy do 8 lat. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za przestępstwo kierowania gróźb karalnych można spędzić w więzieniu 2 lata.

materiały KMP Zielona Góra