Radny klubu Zielona Razem Grzegorz Hryniewicz w Mikołajki nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach Zielonej Góry. Właśnie z okazji Mikołajek do zielonogórskich, miejskich przedszkoli trafiło 1200 upominków!

– W tym roku udało się pozyskać 1200 pięknych, kolorowych, specjalnych skoroszytów, w których przedszkolaki będą mogły zbierać i archiwizować swoje prace plastyczne. Mam nadziej, że te skromne upominki, dadzą maluchom wiele radości i wywołają uśmiech na ich twarzach – mówi radny Grzegorz Hryniewicz i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Warto jest pomagać.

Ponad 600 sztuk skoroszytów trafiło do kilku przedszkoli dziś, kolejne rozdane zostaną w najbliższych dniach. Radny odwiedza placówki osobiście w towarzystwie członków stowarzyszenia.

fot. SWJP

-Spotykamy się z niezwykle miłym przyjęciem. Dyrektorzy przedszkoli przyjmują nas z otwartymi rękoma i są zadowoleni z odwiedzin i upominków – dodaje Grzegorz Hryniewicz.

W styczniu zapowiada się kolejna akcja. Radny zdradził nam jej kulisy.

– Po nowym roku planujemy kolejne odwiedziny zielonogórskich przedszkoli. Tym razem będziemy rozdawać prezenty w postaci klocków ekologicznych. Ten pomysł spotkał się z aprobatą prezydenta miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego, który przychylnie podchodzi do tego typu akcji i nas wspiera w działaniu – podkreśla Hryniewicz.

fot. SWJP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dg - wzg