Jak co roku podczas majowego weekendu zielonogórscy policjanci będą obecni w patrolach zmotoryzowanych i pieszych w naszym powiecie, kontrolując zarówno drogi jak i miejsca rekreacji. Przypominamy, że wciąż obowiązują przepisy o zakrywaniu ust i nosa, utrzymywaniu dystansu od innych osób oraz zakazie gromadzenia się.

Zbliża się majowy weekend, który przez lata kojarzył się nam wszystkim z odpoczynkiem, spotkaniami rodzinnymi i towarzyskimi oraz spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Niestety tegoroczna majówka będzie wyjątkowa. Z racji obowiązujących przepisów wszyscy musimy zakrywać nos i usta, utrzymywać dystans 2 metrów oraz nie możemy spotykać się w grupach.

fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci w tegoroczną majówkę będą sprawdzać przestrzeganie przepisów, pouczać i informować. Będziemy obecni na drogach i w miejscach tradycyjnej rekreacji w naszym powiecie. Patrole piesze i zmotoryzowane będą w służbie przez całą dobę każdego majówkowego dnia. Policjanci także przy użyciu drona będą sprawdzać czy w miejscach rekreacji i na terenach zielonych nie ma dużych grup mieszkańców.

fot. KMP Zielona Góra

Przypominamy, że przepisy wprowadzone w związku ze stanem pandemii Koronawirusa wciąż obowiązują, a tegoroczna „Majówka” to nie jest czas na spotkania towarzyskie i grille. Wszyscy musimy wykazać się zdrowym rozsądkiem i przestrzegać obostrzeń dla dobra nas i naszych bliskich.

fot. KMP Zielona Góra

Policjanci nie będą pobłażliwi dla drogowych piratów, którzy wykorzystując zmniejszony ruch na drogach pozwalają sobie na zbyt szybką jazdę. Przypominamy, że za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 50 km/h powyżej dozwolonego limitu kierujący traci prawo jazdy – o czym przekonało się w kwietniu br.  aż 27 sprawców tego wykroczenia.

fot. KMP Zielona Góra
materiały: KMP Zielona Góra