To będzie ostatni koncert w tym roku w ramach projektu WyGRAJ To koordynowanym przez Zielonogórski ośrodek Kultury. W najbliższy piątek 11 grudnia na scenie ZOKu zaprezentuje się “Kicxk”, czyli Szymon Listek. Tym razem zabrzmi rap!

Ola Stefańska z portalu followrap.com, o naszym wokaliście piszę między innymi tak:

“Hip-hop gra mu w duszy już od najmłodszych lat, został wychowany na starej szkole, ale świetnie odnajduje się w nowej fali.

Kicxk to osoba o bardzo charakterystycznym, przyjemnym flow, często na trackach można usłyszeć śpiew. W swoją twórczość wkłada całe serce i wszystkie emocje, muzyka to jego nieodłączna część.

Ze swoją muzyką dotarł na najpopularniejsze podziemne kanały. W grudniu 2019 pojawił się w utworze Janka Jakiego na kanale HHNS Label. Pod swoje skrzydła wziął go również Brudna Małpa znany jako skinny, razem z Depsem pojawił się gościnnie na ich płycie.

Jak sam przyznaje, wiele zawdzięcza Brudnej Małpie, który dał mu oparcie, dostrzegł go z góry i wprowadził w tajniki muzyki.

Warto wspomnieć, że z początkiem obecnego roku, 7 lutego 2020 wystąpił na Reverse Performance vol.1. Był to pierwszy z zaplanowanych koncertów przed Festivalem Reverse w Pleszewie, który niestety z przyczyny pandemii musiał zostać przełożony na następny rok. Poza Kicxkiem na scenie pojawili się m.in. Doli, skład BWLN oraz poprzedni bohaterowie mojej serii – zibex i margiela.

Szymon chwilowo nie ma na swoim koncie żadnych wydawnictw ani planów na nie, jak przyznał w rozmowie ze mną “czeka, aż ujawni się jego świetlana przyszłość”. Mimo wszystko to mocny podziemny zawodnik zasługujący na wyjście z undergroundu. Znacząco przebija się pomiędzy falą młodych zawodników. Nie ma nic lepszego w muzyce niż autentyczność i spełnianie swoich najskrytszych marzeń.”

Jego utwory można znaleźć na na kanałach takich jak Hashadraft, Atelier Music.

fot. wykorzystane do plakatu autorstwa Oli Dahlke

https://www.youtube.com/watch?v=AltuQ8m5p_k

 

Początek koncertu ON – LINE:  godz. 19.00.

Profil Facebook Zielonogórskiego Ośrodka Kultury –https://www.facebook.com/ZielonogorskiOsrodekKultury

Kanał YouTube Zielonogórskiego Ośrodka Kultury –https://www.youtube.com/user/amfiteatr

zok