Bezpieczeństwo wolontariuszy podczas finału WOŚP zawsze było ważne. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka kładzie na nie szczególny nacisk – rzecz jasna z powodu pandemii. O tym, jak zachowywać się w trakcie kwesty, wiedzą już wolontariusze ze sztabu w Zielonej Górze. Zorganizowano dla nich szkolenie w wersji online.

Wskazówek – za pośrednictwem mediów społecznościowych – udzielał uczestnikom zbiórki Filip Gryko, szef sztabu.

Podstawowe informacje, czyli w jaki sposób kwestujemy, jak bezpiecznie kwestować, także w reżimie sanitarnym. Od środy wolontariusze odbierają pakiety, więc pokażemy, co on będzie zawierał. Przede wszystkim – identyfikator ze zdjęciem. Po drugie, każdy z naszych wolontariuszy dostanie koszulkę, gdzie jest napisane “Sztab Zielona Góra”. W tej koszulce, z identyfikatorem i z puszką będzie kwestował. To są trzy rzeczy, które wyróżniają wolontariuszy. Oczywiście będzie też maseczka zielonogórskiego sztabu, z serduszkiem. Powiemy również wolontariuszom o tym, że będą mogli przyjechać transportem publicznym za darmo – Filip Gryko.

Pakiety wolontariusza będą do odebrania od środy w Centrum Biznesu, według ustalonego harmonogramu.

W szkoleniu uczestniczyli także organizatorzy WOŚP-owych atrakcji, m.in. przedstawicielki grupy 4 Żywioły. Opowiedziały o tym, jak z ich perspektywy wyglądają przygotowania do finału. Panie odpowiadają za Mobilną Scenę Gorących Serc, która będzie podróżować po mieście.

Po Zielonej Górze, zaczynając od Centrum Biznesu, będzie kursował TIR. W godzinach między 9:30 a 17:00 mamy zaplanowanych 15 przystanków – na dzielnicy miasta Zielona Góra, w centrum i na uboczachEmilia Kondrad.

Forma mobilna bardzo się spodobała, ponieważ teraz to scena wyrusza do mieszkańców. Występy będą krótkie, ale nie mieliśmy problemu ze zorganizowaniem artystów, którzy zechcieliby wystąpić na mobilnej sceniePaulina Bogucka.

29. finał WOŚP startuje już za tydzień. Będziemy zbierać pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Transmisje z WOŚP-owych wydarzeń zobaczycie na kanałach społecznościowych WOŚP ZIELONA GÓRA, WIADOMOŚCI ZIELONA GÓRA, Radia Index, usłyszycie także relacje antenowe na 96 FM.

« 1 z 2 »
Aleksandra Pietyruszewska - Radio Index