Tylko w ciągu jednego dnia zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali czterem kierującym prawa jazdy za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Wielokrotnie informowaliśmy już o tym, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar – takich jak zatrzymanie prawa jazdy – wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Zaostrzone przepisy obowiązują już od długiego czasu, nie ma tygodnia żeby chociaż jeden z kierujących nie stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo – niestety część ukaranych w ten sposób „piratów drogowych” decyduje się na kierowanie pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień.

Wczoraj zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 4 prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym jechali prędkością o ponad 50 km wyższą niż dozwolona. Wiele miejsc, w których policjanci kontrolują prędkość to miejsca wskazane przez mieszkańców, którzy w pobliżu swoich domów obserwują zbyt wielu kierowców jadących z nadmierną prędkością.

Wczoraj o godzinie 11.40 na Trasie Północnej obywatel Ukrainy kierujący Audi A4 jechał z prędkością 125 km/h w miejscu gdzie dozwolone jest jedynie 70 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

10 minut później, również na Trasie Północnej policjanci zatrzymali zielonogórzanina kierującego Subaru – także miał na liczniku 125 km/h mimo dozwolonych 70 km/h. Również ten kierujący stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Po południu natomiast o godzinie 15.35 na ulicy Zjednoczenia policjanci zatrzymali Audi kierowane przez mieszkańca podzielono górskiej miejscowości. Samochód jechał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalne jest 50 km/h. Kierującemu pojazdem policjanci zatrzymali prawo jazdy, przyznali 10 punktów karnych i nałożyli mandat karny w wysokości 400 złotych.

Na tej samej ulicy o godzinie 18.30 kierujący BMW miał na liczniku 11 km/h  w miejscu gdzie dozwolone jest 50 km/h. Także temu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i ukarali 10 punktami.

Policjanci ruchu drogowego obserwują, że w naszym mieście ulica Zjednoczenia, Trasa Północna, Szosa Kisielińska, ulica Głogowska czy ulica Wrocławska  to miejsca gdzie często kierujący „zapominają” o ograniczeniach prędkości. Jest to szczególnie niebezpieczne zachowanie zwłaszcza teraz, kiedy warunki drogowe są trudne i droga hamowania samochodu jest znacznie wydłużona.

kmp zg