Monika Pyrek poprowadzi w Zielonej Górze alternatywne lekcje WF-u dla najmłodszych! Blisko 600 dzieci weźmie udział w lekcjach z udziałem mistrzyni sportu.

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem?
Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już w dniach 15-16 października była
lekkoatletka odwiedzi Zieloną Górę z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym
odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a
projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi … i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.

We wtorek i środę (15-16.10.) w godzinach od 8:00 do 14:00 w hali sportowej CRS MOSiR Zielona Góra uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.:
• koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
• piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
• rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
• roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,
• biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
• refleksomierza,
• przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
• mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.

W zajęciach w ciągu dwóch dni weźmie udział blisko 600 uczniów ze szkół podstawowych.
Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek!

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem Ministerstwa
Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2019“ Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem projektu realizowanego w Zielonej Górze jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

IS