Hotel Ruben jako pierwszy w Europie może się pochwalić nowoczesnym systemem do obsługi telewizji hotelowej. Zaprojektowała go zielonogórska firma ADB.

vuTyme TM jest nowoczesnym i innowacyjnym systemem interaktywnej telewizji, który umożliwia dostęp do wielu kanałów i biblioteki filmów na żądanie (VOD). Ponadto system pozwala gościom hotelowym na przenoszenie treści z urządzenia mobilnego np. smartfona, tableta czy laptopa i wyświetlanie ich na ekranie telewizyjnym w pokoju. Użytkownik w ten sposób uzyskuje dostęp do swoich ulubionych aplikacji takich jak Netflix, HBO, YouTobu.

vuTyme

– Dwa lata temu pilotażowo wprowadziliśmy ten system w nowej części hotelu – mówi Małgorzata Kobus, dyrektor hotelu Ruben. – Nasi goście pytali, czy i w „starej” części zafundujemy im podobne atrakcje. Zdecydowaliśmy się na to, bo jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązań zaproponowanych przez ADB – zaznacza.

Małgorzata Boroń-Ott, wiceprezes zarządu grupy ADB jest dumna, że zielonogórska firma dostarczyła zielonogórskiemu Rubenowi system telewizji hotelowej jako pierwszemu w Europie. – Ta nowoczesna technologia jest obecna na rynku amerykańskim, i od niedawna w Australii – tłumaczy. – Jesteśmy obecni w ok. 2 tysiącach hoteli, głównie w USA. Dostarczamy telewizje do 300 tysięcy pokoi hotelowych – wylicza.

fot. Rafał Krzymński ŁZ

Telewizor jak w domu

Zalety systemu zachwalał Sebastian Koszela, menadżer ds. marketingu ADB. – Pan Kowalski zameldował się w recepcji i wchodzi do pokoju hotelowego – tłumaczy S. Koszela. – Na ekranie telewizora na ekranie dostanie komunikat powitalny we własnym języku. Sposób używania telewizji domowej został przeniesiony do telewizji biznesowej. Kowalski przełącza kanały podświetlanym pilotem, ma elektroniczny, łatwy w obsłudze przewodnik po kanałach.

Z jakich jeszcze usług skorzystają goście? Dostaną telewizję na żywo i wideo na żądanie w rozdzielczości 4K. Kanały mogą zatrzymywać, przewijać i w szybki sposób zmieniać.

Dzięki usłudze concierge otrzymują w pakiecie niezbędne informacje na ekranie: lokalną pogodę, wiadomości, przewodnik po atrakcjach Zielonej Góry, usługi hotelowe, podgląd rachunku do zapłacenia, i komunikaty alarmowe.

Sukcesy ADB

Firma ADB od 25 lat oferuje innowacyjne, wysokiej jakości produkty i usługi dla dystrybutorów treści wideo, operatorów telewizyjnych i zarządców nieruchomości. Obecnie zatrudnia 400 osób, głównie inżynierów. Na rynek dostarczyła 500 patentów. Dostała wiele nagród za innowacje. Siedziba firmy znajduje się w Genewie, a centra usługowe w Zielonej Górze, Poznaniu i Katowicach.

– Cieszymy się bardzo, że hotel Ruben wybrał rozwiązanie ADB – mówi Grzegorz Michalak, dyrektor ds. rozwoju produktu w ADB. – Jesteśmy przekonani, że nasza inteligentna platforma daje możliwość dostarczenia ogromnego wyboru treści, informacji i atrakcji, dla gości, jak również mnóstwo korzyści dla właścicieli hotelu.

fot. Rafał Krzymński ŁZ