Prawie miesiąc bez gry i to w trakcie sezonu? Takie rzeczy w dobie pandemii nie są niczym nadzwyczajnym. Po długiej przerwie do ligowego grania powracają piłkarze ręczni I-ligowego PKM-u Zachód AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy w piątkowy wieczór odrobią zaległości z Grunwaldem Poznań. 

Dokładnie 27 dni temu po raz ostatni o ligowe punkty grali zielonogórscy szczypiorniści. 3 października akademicy przegrali w Gorzowie ze Stalą 27:41. Potem udali się na okres samoizolacji, ponieważ w Akademickich Mistrzostwach Polski grali przeciwko zespołowi, w którym wystąpili zakażeni gracze. Automatycznie mecz z Grunwaldem nie mógł się odbyć w terminie, nie doszło do skutku także spotkanie z Olimpem w Grodkowie, a tydzień temu AZS pauzował. I tak wybił licznik prawie miesiąca bez grania.

Nie jest to komfortowa sytuacja, ale mam nadzieję, że wszystko powoli wróci do normy. Teraz wykorzystamy okresy, kiedy miała być przerwa. W piątek gramy z Grunwaldem, a za tydzień, w sobotę zagramy w Grodkowie zaległy mecz. Liczę, że będzie ok. U nas, wiadomo, że są jakieś tam mikrourazy, ale to normalne, jak w trakcie każdego sezonu. Poza tym nikt nie narzeka – Ireneusz Łuczak.

AZS wraca i to od razu na mecz z wymagającym Grunwaldem. W składzie poznaniaków nie brakuje znanych twarzy. Rywala przybliża nam Jakub Pawlicki były zawodnik AZS-u, a obecnie nasz radiowy ekspert.

Mają w swoich szeregach zawodników, którzy kiedyś przywdziewali strój AZS-u. M.in. są to Michał Nieradko i Krzysztof Martyński. Drużyna długo gra na parkietach I-ligowych. Ten sezon, jak na razie, mogą uznać za udany. Na cztery mecze wygrali trzy, z czego na duży plus jest wygrana z ubiegłorocznym zwycięzcą I ligi, Ostrovią Ostrów Wlkp. Tydzień temu grali w Kątach Wrocławskich, są w rytmie meczowym, tam też wygrali. Mecze Grunwaldu z AZS-em zwykle są bardzo emocjonujące i walka o zwycięstwo zwykle toczy się do ostatnich sekund – Jakub Pawlicki.

Akademicy pozostają w tym sezonie bez zwycięstwa. Początek meczu dziś, w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego o 19:00. Dodajmy, że mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Bezpośrednia relacja na antenie Radia Index.

MK - Radio Index