– Patowa sytuacja trwa od ponad pół roku i trzeba ten temat rozwiązać – mówiła dziś w Rozmowie na 96 FM Aleksandra Mrozek, radna sejmiku województwa z Samorządowego Lubuskiego.

Gość Radia Index był pytany m.in. właśnie o sytuację w sejmiku. Przypomnijmy, zarząd województwa nie otrzymał w ubiegłym roku wotum zaufania od radnych sejmiku, co oznacza złożenie wniosku o jego odwołanie. Sesji w tej sprawie jeszcze nie było – Zbliżamy się do niej – powiedziała Aleksandra Mrozek.

Patowa sytuacja trwa sejmiku. Trwa od ponad pół roku i myślę, że będzie trzeba ten temat rozwiązać. Zbliżamy się do tego momentu, że trzeba będzie się jednoznacznie określić. Podnieść rękę za odwołaniem lub pozostawieniem – Aleksandra Mrozek.

Radna sejmiku pytana była też o toczące się w tej sprawie rozmowy.

Niektóre są rozmowami, których się nie upublicznia przed momentem, kiedy przedstawia się partnerowi do dyskusji. Myślę, że w najbliższym czasie te rozmowy będą poprowadzone. Jaki będzie ich efekt? Trudno przewidzieć. Obie strony chcą rozmawiać, z naszej strony nie ma problemu z rozmową i dialogiem – Aleksandra Mrozek.

Mrozek dodała, że rozmowa powinna przynosić efekty, a nie być tylko pozorowanym gestem. W audycji też o zawartym pod koniec ubiegłego roku porozumienia programowego – Samorządowego Lubuskiego, PSL-u i Bezpartyjnych Samorządowców.

MK - Radio Index