We wtorek (01.10) w klubie Piekarmia Cichej Kobiety zagra Alex Pruzhinin z Rosji. Jest absolwentem Moskiewskiej Akademii Muzycznej Gnesins w klasie fortepianów jazzowych i instrumentów klawiszowych. W duecie usłyszymy Kamila Pełkę na kontrabasie, absolwenta wrocławskiej Akademii Muzycznej. Muzycy przedstawią “Improwizacje”, a koncert jest częścią Jazz Crossing Festival, który do 6 października potrwa w Zielonej Górze, Nowej Soli i Sulechowie.

Alex Pruzhinin jest absolwentem Moskiewskiej Akademii Muzycznej Gnesins w klasie fortepianów jazzowych i instrumentów klawiszowych. Później spędził dwa lata, w ramach międzynarodowego programu studenckiego,w Berkeley College of Music w Bostonie. Artyści, którzy wywarli na niego największy wpływ to Keith Jarrett, Chick Correa, Bill Evans i Herbie Hancock. Podczas wielu podróży po świecie Alex współpracował z takimi muzykami jak Stacy Wood, Georgina Jackson, Arturo Sandoval, Diego Santamaria , Stephanie Johnson i Tony Cartisano. Obecnie pracuje dla Holland America Line jako muzyk i dyrygent.

01 – gitara basowa, kontrabas. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, w klasie prof. Jacka Meiry-Niedzieli. Studiował także w Conservatorium van Amsterdam pod okiem Charliego Angenois. Występował m.in. u boku takich artystów i zespołów jak: Atom String Quartet, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Justyna Steczkowska, Ewa Uryga, Brian Fentress, Wayne Ellington, Norris Garner, Karen Carroll. Wraz z zespołem ShataQS został zwycięzcą programu Must Be The Music w 2013 roku. Obecnie współpracuje m.in. z teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu, Anitą Lipnicką oraz z zespołem Endy Yden.

Po koncercie jam session z udziałem zespołów festiwalowych, muzyków lubuskich, studentów UZ

01.10.2019, Start: 20.00, Bilety: 20 zł, Piekarnia Cichej Kobiety

I01