Numer rejestracyjny WW5632 wskazuje na to, że autobus zarejestrowano w Warszawie Śródmieściu. Przyjechał ze stolicy? – zastanawia sie Tomasz Czyżniewski

Zimowa sceneria Zielonej Góry. Lata 60. Miasto lekko przyprószone śniegiem. Lekki niepokój wywołuje we mnie autobus stojący na środku ulicy. Obok jest co prawda wysepka, na której stał grzybek, ale nie mam pewności, czy on jeszcze istnieje. Ulica Żeromskiego powinna być już jednokierunkowa – nie można było nią jechać od strony ratusza.

 

Jedyne wytłumaczenie to, że jest to pojazd turystyczny, który przywiózł gości hotelowych i zaparkował przed wejściem do Śródmiejskiego. Numer rejestracyjny WW5632 wskazuje na to, że autobus zarejestrowano w Warszawie Śródmieściu. Przyjechał ze stolicy? A może był miejscowy, tylko tablice pochodziły z Warszawy?

Fot. Bronisław Bugiel
Uwaga! Przypominam, że pisząc o dawnej Zielonej Górze czasami wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację. W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

facebook Tomasz Czyżniewski