Pierwszoligowy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego szykuje się do nowego sezonu. Akademicy mają już za sobą pierwszy sparing. W sobotę zagrali w Lesznie z MKS-em Realem Astromalem.

Zielonogórzanie ulegli innemu pierwszoligowcowi 29:34. Mecz został rozegrany 3 razy po 25 minut. – To była taka nagroda za pierwszy tydzień treningów – przyznał Ireneusz Łuczak, szkoleniowiec AZS-u.

Szczerze powiem, że jestem z ataku bardzo zadowolony, bo nie spodziewałem się, że tak fajnie może to zacząć wyglądać już teraz. W obronie widzimy, że czeka nas dużo, dużo pracy. Ogólnie sparing dał pogląd i z tego, co zobaczyłem jestem zadowolony – Ireneusz Łuczak.

Już w ten weekend akademików czekają kolejne sparingi, tym razem w Zielonej Górze.
O godzinie 10:00 gramy u nas z Siódemką-Miedzią Legnica, a następnie o 13:00 gramy ze Śląskiem Wrocław. Oba mecze w hali przy ul. Prof. Szafrana. Zaprosiłem też drużynę z Gorzowa i Stal gra odwrotnie. W hali przy ul. Cyryla i Metodego o 10:00 zagrają ze Śląskiem, a o 13:00 z Siódemką – Ireneusz Łuczak.

Dodajmy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne spotkania będą zamknięte dla publiczności. I liga rusza w trzeci weekend września.
MK - Radio Index