Od sześciu lat każdy nowonarodzony zielonogórzanin otrzymuje od ZGranej Rodziny paczkę powitalną. Urząd miasta postanowił dorzucić do niej jeszcze jeden prezent – Zielonogórską Bajkę Powitajkę.

Małgorzata Szachowicz, ambasador programu Zgrana Rodzina mówi, że warto szukać nowości, które wzbogacą program. – Staramy się iść z duchem czasu – wyjaśnia. – Bajka będzie spersonalizowana tzw. każde dziecko stanie się głównym bohaterem opowieści. W książce znajdzie się miejsce np. na urodziny najmłodszych. Przez lata będzie ją można uzupełniać. Najmłodsze pociechy skorzystają z obrazków, te troszkę starsze z tekstu, który dodaliśmy do opowieści, a najstarsze poczytają samodzielnie – podkreśla.

Od 6 lat nowonarodzony Zielonogórzanin otrzymuje od ZGranej Rodziny Paczkę Powitalną 😊Od dziś w tej paczce znajdzie się coś nowego …. Zielonogórska Bajka-Powitajka 😊Nareszcie mamy coś swojego i nikt na świecie nie ma jeszcze takiej książki…..mówi Pan Prezydent Janusz Kubicki 😊Prezydent podkreśla oryginalność naszej bajki, gdyż zawiera miejsca charakterystyczne dla Zielonej Góry i zachęca całe rodziny do ich poznania 😀Nadmienia, że jest to wydanie wyjątkowe, więc czyta się ją w sposób wyjątkowy. Na okładce z tyłu zawarta jest instrukcja do wypełniania i sposobu czytania Bajki-Powitajki 😊Książka ta rośnie razem z dzieckiem, a w dorosłym wieku każdy z pewnością sięgnie do wspomnień 😊Mamy nadzieję, że Bajkę-Powitajkę powitacie z entuzjazmem i ciekawością 😊

Opublikowany przez ZGrana Rodzina Piątek, 17 kwietnia 2020

– Nareszcie mamy coś swojego i nikt na świecie nie ma jeszcze takiej książki – mówi zadowolony prezydent Janusz Kubicki. – Cieszę się że w tym całym szaleństwie jest u nas troszkę normalności. Książeczkę będzie można przez lata uzupełniać, to zadanie głównie dla rodziców. Ale po latach, pozostaną piękne wspomnienia, a bajka zostanie z nami na całe życie.

Prezydent zwraca uwagę na oryginalność bajki, bo zawiera miejsca charakterystyczne dla Zielonej Góry i zachęca całe rodziny do ich poznania. Na okładce z tyłu znajdziemy instrukcję do wypełniania i sposobu czytania Bajki-Powitajki. Ta książka rośnie razem z dzieckiem, a w dorosłym wieku każdy na pewno sięgnie do wspomnień.

fot. Archiwum ZGranej Rodziny
fot. Archiwum ZGranej Rodziny