Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej epidemią znów funkcjonuje basen Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Jak wygląda pierwszy dzień jego działania w reżimie sanitarnym? O podzielenie się wstępnymi obserwacjami poprosiliśmy zarówno klientów, jak i władze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zobacz zdjęcia!

– Tak jak podejrzewałem, pandemia trochę odstraszy mieszkańców od tego, żeby korzystać z basenu – mówi dyrektor MOSiR-u, Robert Jagiełowicz.

Dzisiaj jest niewiele osób, zobaczymy, jak będzie w najbliższych dniach. Z obserwacji w kraju, gdzie baseny były otwierane wcześniej, też wynika, że obłożenie było nieznaczne. Co do stosowania się do wymagań i rozporządzeń czy obostrzeń wystawianych przez rząd, zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się do tego stosowali, dla własnego bezpieczeństwa. Nie jest to żadne widzimisię – ani moje, ani moich pracowników, tylko staramy się państwu zapewnić bezpieczeństwo. Ale sami sobie nie poradzimy – jeżeli państwo nie będą się stosowali do reguł, wtedy będzie trudno – Robert Jagiełowicz.

Klienci, którzy rankiem przyszli do CRS-u, pozytywnie oceniają decyzję o ponownym otwarciu basenu. Nie mają obaw, że korzystanie z obiektu może być zagrożeniem.

Zanim wejdziemy na basen, powinniśmy mieć na sobie maseczkę – do momentu przejścia do przebieralni. Zarówno przy kasach, jak i w szatniach obowiązuje nas dystans społeczny. Dodajmy, że basen sportowy jest czynny od 6:00 do 22:00, a strefa rekreacji – między 9:00 a 21:00. W obiekcie może przebywać jednocześnie 350 osób.
Aleksandra Piertuszewska - Radio Index