Zielona Góra stanie się areną zmagań najzdolniejszych polskich tenisistów. Od 14 do 21 lutego w obiekcie MOSiR odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów.

– Wystąpią w tych zawodach wszyscy najlepsi polscy juniorzy i juniorki – mówi Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego. W tym roku związek obchodzi 100-lecie istnienia. – W hali będzie można obejrzeć specjalną wystawę z okazji jubileuszu – dodaje działacz. Zaprezentowane zostaną archiwalne zdjęcia i pamiątki, również z lubuskich rozgrywek. Skoro jubileusz, to i większa niż zwykle pula nagród. Zwycięzca otrzyma stypendium w wysokości 24 tys. zł. – Jest to rekordowa nagroda w polskim tenisie juniorskim. Liczymy, że poziom sportowy będzie równie wysoki – zaznacza M. Skrzypczyński.

W stawce finalistów przewidziani są również miejscowi. – Wśród chłopców zagra na pewno Filip Bojko, a jeżeli chodzi o dziewczyny, to liczę, że bardzo dobrze zaprezentuje się lubuska nadzieja, Dominika Podhajecka z GKT Smecz Górzyca. Jest szansa na dobre wyniki miejscowych. To byłaby taka wisienka na torcie – sukces Lubuszan – zauważa sternik PZT.

Na dziś zawody odbędą się bez udziału publiczności. – Chcielibyśmy, żeby kibice – w jakimś reżimie sanitarnym – mogli przebywać na obiekcie. Chcemy wierzyć, że ta sytuacja epidemiczna jest dynamiczna – uważa M. Skrzypczyński.

Na zgrupowanie przed zawodami do Zielonej Góry przyjedzie kobieca, juniorska reprezentacja naszego kraju, prowadzona przez kapitana Dawida Celta i Macieja Domkę.

Spory ruch w tenisowej hali MOSiR przy ul. Sulechowskiej był też pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to najpierw w zgrupowaniu uczestniczyła seniorska reprezentacja Polski kobiet. Następnie Zielona Góra była miejscem zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Zwyciężyły tenisistki Górnika Bytom. Później w Zielonej Górze rywalizowali seniorzy i amatorzy, a w zgrupowaniu wzięła udział także męska reprezentacja naszego kraju. We wrześniu natomiast Zielona Góra była jednym z dziesięciu miast, gdzie świętowano Narodowy Dzień Tenisa.

(mk)ŁZ