Przy ruchliwej ulicy Sulechowskiej zostaną zlikwidowane dwa, stare przejścia pieszo-rowerowe. W ich miejsce powstanie tylko jedno, ale za to bezpieczne i z sygnalizacją świetlną.

Urząd miasta ogłosił właśnie przetarg na realizację tej inwestycji. Jeśli szybko uda się znaleźć firmę, która podejmie się zadania, to być może zostanie zrealizowane jeszcze do wakacji. O konieczności zmian przy ul. Sulechowskiej mówi się od kilku lat. W tym miejscu dochodziło do wypadków. Mieszkańcy prosili o interwencję. Zwracali uwagę, że ruch przy tej drodze jest duży, a przejście bez wyspy i sygnalizacji świetlnej niebezpieczne. Mieszkańcy chcąc dostać się na drugą stronę Sulechowskiej, muszą pokonać dwie dwupasmowe jezdnie.

– Nowe przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną powstanie pośrodku obecnych przejść, które są zlokalizowane przy sklepie Dino i na wysokości salonu Hyundaia. – wyjaśnia Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie. – Nowe przejście znajdzie się blisko skrzyżowania Sulechowskiej z ulicami Strumykową i Urszuli – uściśla. – Firmy mają czas do 30 kwietnia na złożenie swoich propozycji wykonania inwestycji.